Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi
A A A

Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicą!

Dodane dnia 08.06.2015

Wakacje to dla wielu nie tylko czas odpoczynku, ale również wyjazdów za granicę do pracy. To również często czas podejmowania decyzji o wyjeździe na stałe. Taki wyjazd może być szansą na zmianę swojego życia na lepsze, ale wiąże się również z różnymi zagrożeniami.

Handel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. To przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści. Ludzie w trudnym położeniu, słabo wykształceni, bezrobotni, nie mający wystarczających środków do życia, a także wszyscy ci, którzy planują wyjazd do pracy za granicę są szczególnie narażeni na próbę zwerbowania ich przez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi.

Jeżeli planujesz taki wyjazd, po to żeby dorobić w czasie wakacji albo żeby wyprowadzić się na stałe i rozpocząć nowe życie pamiętaj, że możesz zetknąć się z niebezpieczeństwem. Przestępcy mogą próbować Cię wykorzystać.

Dowiedz się jak się obronić i na co zwrócić uwagę odpowiadając na oferty pracy za granicą. Sprawdź też jak przygotować się do wyjazdu!

Skorzystaj z naszego poradnika!

Zapraszamy również do pobrania poradnika w wersji PDF


Na co zwrócić uwagę odpowiadając na oferty pracy za granicą


Jak przygotować się do wyjazdu


Jak znaleźć pomoc


Lista organizacji udzielających pomocy ofiarom handlu ludźi w krajach UE 


Nie jesteś na sprzedaż - komiks dotyczący handlu ludźmi


Quiz do komiksu "Nie jesteś na sprzedaż"


banner_2

Tagi:

podziel się treścią: