Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi
A A A

Scenariusz zajęć

Dodane dnia 12.07.2013

  • Scenariusz zajęć
    Scenariusz zajęć

W celu podniesienia świadomości młodzieży szkolnej na temat zjawiska handlu ludźmi od 2009 roku w ramach Krajowego Planu Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi prowadzona jest kampania informacyjna poświęcona tej problematyce. Z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (wcześniej MSWiA), przy współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją La Strada zostały przeprowadzone szkolenia dla pedagogów z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

W trakcie spotkań pedagogom przekazano informacje do wykorzystania w ramach prowadzonych działań profilaktycznych, mających na celu w szczególności informowanie młodych ludzi o zagrożeniach związanych z procederem handlu ludźmi.

W ramach realizacji jednego z zadań Krajowego Planu na lata 2009-2010 została opublikowana broszura przygotowana przez Fundację Dzieci Niczyje, zawierająca scenariusz programu profilaktycznego, profilaktycznego, obejmującego tematykę handlu dziećmi.

 

W 2011 roku opracowano nową wersję scenariusza w wersji modułowej, w 2013 roku w ramach realizacji Krajowego Planu działań na lata 2013-2015 wydrukowano nowy scenariuszy.

 Istnieje możliwość przesłania przez MSW scenariusza do wykorzystania podczas zajęć szkolnych, wraz z nagranym na DVD filmem, zamówienia prosimy składać za pośrednictwem formularz kontaktowego na stronie.

Zainstaluj wtyczkę Flasha aby zobaczyć odtwarzacz.

Tagi:

podziel się treścią:

Tagi