Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi
A A A

Przypadek robotników leśnych

Dodane dnia 18.08.2013

tytuł polski: Przypadek robotników leśnych

tytuł oryginalny: The Tree Workers Case

Harmonogram pokazów:

5 września 2013 roku, Zakopane, Kino "Sokół", 12:00 (9 Spotkania z Filmem Górskim)

8 września 2013 roku, Nowy Sącz, Kino "Sokół" - godzina 11:30

20 września 2013 roku, Kraków, Kino "Agrafka" (pokaz dla mlodzieży szkolnej)

21 września 2013 roku, Kraków, Kino "Agrafka" -  godzina 11:00 

4 października 2013 roku, Częstochowa, Kino "Iluzja" -  godzina 13:00 


reżyser: Daniela Agostini

scenariusz: Daniela Agostini

producent: Inter/Aktion

dystrybutor: Inter/Aktion
kraje produkcji: Niemcy

język oryginalny: angielski/czeski/wietnamski

rok produkcji: 2011

czas trwania: 52 minuty

 

 

„Przypadek robotników leśnych” to jeden z największych przypadków handlu ludźmi, odkryty na terenie Europy w ostatnich latach. Blisko 2000 robotników, głównie z Wietnamu, ale także z Rumunii i Słowacji, było systematycznie wykorzystywanych w Czechach pomiędzy 2009 a 2010 rokiem. Niektórzy z nich, żeby przyjechać do Europy zapożyczyli się, a na miejscu nadal często muszą opłacać się prześladowcom. Policja i_rząd nie są w stanie lub nie chcą nic z tym zrobić. Pomimo dużej ilości materiałów przygotowanych przez prawników i obrońców praw człowieka w Pradze, żadna ze spraw nie znalazła swojego finału w sądzie.

W tym poruszającym dokumencie Wietnamczycy, którzy pracowali jako robotnicy leśni, po raz pierwszy opowiadają o tym, co ich spotkało. Historie o sfałszowanych dokumentach, nieludzkich warunkach pracy, kiepskim wyposażeniu, braku wynagrodzenia, okropnej żywności i tragicznych warunkach mieszkaniowych, a także o groźbach, strachu i braku perspektyw. Są to historie, które może opowiedzieć wielu cudzoziemców – także tych pracujących w Polsce. Historie, nigdy niekończące się dobrze i których rzadko mamy ochotę słuchać, chociaż dzieją się tuż obok nas.

 

Tagi:

podziel się treścią: