Wyniki konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską poświęconą problematyce handlu ludźmi.

Wyniki konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską poświęconą problematyce handlu ludźmi.

(Dodane dnia 26.10.2015)

Uprzejmie informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą problematyce handlu ludźmi. Na konkurs nadesłano 27 prac magisterskich i licencjackich.. Ich autorzy dotknęli wielu różnorodnych problemów, od historii zjawiska, poprzez obowiązujące regulacje, efektywność systemu zapobiegania po próby uchwycenia przekonań Polaków na temat handlu ludźmi.

czytaj więcej

Nagroda im. Sergia Vieira de Mello dla Fundacji La Strada

Nagroda im. Sergia Vieira de Mello dla Fundacji La Strada

(Dodane dnia 21.10.2015)

Fundacja przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada została laureatką 12 edycji Nagrody im. Sergia Vieria de Mello, Komisarza NZ ds. Praw Człowieka w latach 2002-2003. Nagroda ustanowiona z inicjatywy Stowarzyszenia Willa Decjusza w roku 2003 przyznawana jest osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur.

czytaj więcej

Grupa Zadaniowa ds. Handlu Ludźmi w Warszawie

(Dodane dnia 19.10.2015)

W dniach 14-15 października 2015 roku, w ramach polskiej prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego (http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/baltyk/) odbyło się spotkanie Grupy Zadaniowej ds. Handlu Ludźmi (TF-THB).

czytaj więcej

Kampania sieci  Bakhita z okazji Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.

Kampania sieci Bakhita z okazji Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.

(Dodane dnia 15.10.2015)

Z inicjatywy Sieci Bakhita* 18 października 2015 w dużych miastach Polski, m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu, Przemyślu odbędzie się kampania na rzecz Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi. Kampania pod hasłem „Połóżmy kres współczesnemu niewolnictwu” zostanie zwieńczona modlitwą o zaprzestanie handlu ludźmi oraz w intencji wszystkich osób, które padły ofiarą niesprawiedliwości, oszustwa i są w różny sposób wykorzystywane.

czytaj więcej

Tagi