Sąd Okręgowy w Elblągu skazał trzy osoby za handel kobietami

Sąd Okręgowy w Elblągu skazał trzy osoby za handel kobietami

(Dodane dnia 20.01.2014)

W minionym tygodniu przed sądem w Elblągu zakończył się trwający od czterech lat proces, dotyczący grupy przestępczej, która na przełomie sierpnia i września 2005 roku werbowała polskie kobiety do pracy w klubach nocnych na terenie Niemiec. Na ławie oskarżonych zasiadło osiem osób, którym postawiono zarzuty nakłaniania kilku kobiet do uprawiania prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz handlu ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Wyrok nie jest prawomocny.

czytaj więcej

Skandal związany z handlem ludźmi zmusza miasto do zamknięcia klubu nocnego

(Dodane dnia 14.01.2014)

Nietypowa inicjatywa została podjęta w Miami Beach na Florydzie. Czterostronicowy nakaz podpisany przez zarządcę miejskiego doprowadził do zamknięcia jednego z popularnych klubów nocnych na najbliższe sześć miesięcy. Decyzję podjęto w związku z ostatnim zdarzeniem, w którym ofiarą handlu ludźmi stała się nastoletnia dziewczyna. Władze miasta tłumaczą, że działanie ma na celu ochronę mieszkańców przed podobnymi incydentami.

czytaj więcej

Osiemnastu oskarżonych w sprawie o handel kobietami w Lubuskiem

(Dodane dnia 09.01.2014)

Do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim trafił akt oskarżenia przeciwko osiemnastu osobom zaangażowanym w proceder handlu ludźmi oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kobiety pochodzące z Polski, Ukrainy i Białorusi. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

czytaj więcej

„Żywy towar w cenie”. O tym jak nie pisać o handlu ludźmi

„Żywy towar w cenie”. O tym jak nie pisać o handlu ludźmi

(Dodane dnia 03.01.2014)

W dobie kryzysu gospodarczego i obniżenia poziomu moralnego społeczeństwa, jakie przyniósł okres po I Wojnie Światowej w Polsce, zarówno rząd, jak i organizacje społeczne działały "na rzecz walki z nierządem, chorobami wenerycznymi i handlem kobietami". Wówczas to powszechnie stosowane w literaturze było pojęcie handlu "żywym towarem".

czytaj więcej

Problem komercyjnego wykorzystania seksualnego cudzoziemek w Polsce

Problem komercyjnego wykorzystania seksualnego cudzoziemek w Polsce

(Dodane dnia 02.01.2014)

Od stycznia 2013 roku zadanie publiczne zlecane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, polegające na prowadzeniu Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla polskich i cudzoziemskich ofiar handlu ludźmi (KCIK) jest realizowane przez dwie organizacje pozarządowe – Fundację La Strada i Stowarzyszenie Po-Moc. Również od początku stycznia ubiegłego roku w ramach Centrum funkcjonują dwa schroniska dla ofiar – jedno położone w części południowo-zachodniej (Katowice), a drugie w części północno-wschodniej kraju (Warszawa).

czytaj więcej

Tagi