Strona znajduje się w archiwum.

A A A

Konferencja „Rola organów ścigania i organizacji pozarządowych w zakresie zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi jako formy niewolnictwa XXI wieku”

Dodane dnia 13.05.2015

W dniach 11-12 maja 2015 roku w Sielpi Wielkiej odbyła się konferencja Policji „Rola organów ścigania i organizacji pozarządowych w zakresie zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi jako formy niewolnictwa XXI wieku” zorganizowana z inicjatywy Świętokrzyskiego Komendanta Głównego Policji mł. insp. Rafała Kochańczyka.

Logo Komendy Wojewódzkiej Policji w KielcachUczestnicy konferencji mogli wysłuchać wielu wystąpień i znacznie poszerzyć swoją wiedzę na temat handlu ludźmi. Prelegenci opowiadali o różnych aspektach handlu ludźmi, z punktu widzenia poszczególnych podmiotów zaangażowanych w przeciwdziałanie temu przestępstwu i jego zwalczanie. Wystąpienia dotyczyły regulacji prawnych w obszarze handlu ludźmi, obecnych i przyszłych zagrożeń i wyzwań dla organów ścigania, międzynarodowych kanałów wymiany informacji w tym działań oficerów łącznikowych Policji, roli Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM), Fundacji La Strada oraz jednostek systemu pomocy społecznej w działaniach na rzecz ochrony i wsparcia ofiar, tworzeniu wspólnych zespołów dochodzeniowo-śledczych z partnerami z innych krajów, wykorzystaniu DNA w zwalczaniu przestępczości, a także doświadczeń w zwalczaniu handlu ludźmi przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Straż Graniczną.

Tagi: Policja, konferencja

podziel się treścią:

Tagi