Posiedzenie Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi

(Dodane dnia Wt, 21 lutego 2017)

20 lutego 2017 roku odbyło się posiedzenie międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi, na którym przyjęto Sprawozdanie z prac Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi w 2016 roku oraz Sprawozdanie z realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2016-2018 w roku 2016.

czytaj więcej

logo CoE

Rekomendacja Rady Europy dotycząca praw człowieka i biznesu dostępna w języku polskim

(Dodane dnia Śr, 15 lutego 2017)

2 marca 2016 roku Komitet Ministrów Rady Europy przyjął Rekomendację dotyczącą praw człowieka i biznesu. Ocena stanu implementacji Rekomendacji nastąpi w ciągu pięciu lat od daty jej przyjęcia. Zachęcamy do zapoznania się z Rekomendacją Komitetu Ministrów Rady Europy dotyczącą praw człowieka i biznesu, której tłumaczenie przygotowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

czytaj więcej

logo

III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi

(Dodane dnia Śr, 01 lutego 2017)

Sieć Bakhita zaprasza na III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, ogłoszony przez Papieża Franciszka w nocy z 3/4 lutego. Tegoroczne hasło brzmi: To są dzieci, nie niewolnicy! Będziemy więc pamiętać o dramatycznej sytuacji dzieci, o ich ukradzionym dzieciństwie i podeptanych marzeniach.

czytaj więcej